sekce pro
účastníky

Dotazník: Pohyb

Nyní se Vás budeme ptát na pohybové aktivity, které lidé vykonávají jako součást každodenního života. V otázkách budete tázáni na čas, který jste strávili pohybovou aktivitou v posledních 7 dnech. Prosíme Vás o zamyšlení nad aktivitami, které provádíte v zaměstnání, jako součást domácích prací, na zahradě, pří přemisťování se z místa na místo ve Vašem volném čase, při rekreaci, cvičení či sportu.

 

  • Intenzivní pohybová aktivita se vyznačuje těžkou tělesnou námahou a zadýcháním (výrazně rychlejší a těžší dýchání než normálně). Berte v úvahu pouze tu pohybovou aktivitu, která trvala nepřetržitě alespoň 10 minut.
  • Středně zatěžující pohybová aktivita se vyznačuje střední tělesnou námahou, při níž dýcháte trochu více než normálně. Berte v úvahu pouze tu pohybovou aktivitu, která trvala nepřetržitě alespoň 10 minut.
  • Chůzí myslíme chůzi v zaměstnání i doma, přesuny (cestování) chůzí z místa na místo, ale i jinou chůzi, kterou vykonáváte výhradně pro rekreaci, sport, cvičení nebo vyplnění volného času.
  • Do sezení zahrňte čas strávený sezením v zaměstnání, doma, během volného času. Zahrňte také čas strávený sezením u stolu, na návštěvě přátel, u čtení nebo také sezení či ležení při sledování televize
Tato stránka je pouze pro registrované účastníky